Vážení rodiče,

Rádi bychom vám sdíleli několik tipů z oblasti mediální výchovy. Digitální média jsou čím dál tím větší součástí všedních dní doma i ve škole, technologická zařízení jsou výkonnější a levnější. Zacházení s digitálními médii patří v dnešní době k základním dovednostem, stejně tak jako čtení, psaní a počítání.

Co dovedou moderní technologie a jak se děti naučí správně zacházet s chytrými telefony, notebooky a podobnými zařízeními? Na následující odkazu najdete informace o používání digitálních médií a zvýšíte si vaše povědomí o možných rizicích, která jsou s nimi spojená. https://www.c-and-a.com/eu/cz/shop/prirucka-medialni-gramotnost

Tento odkaz je sice součástí stránek obchodu C&A, ale na stránkách o mediální gramotnosti nejsou reklamy a stránky jsou velmi pěkně a zajímavě zpracované.

 

v Další odkaz Vás zavede na stránky slovenské prezidentky Zuzany Čaputové a vy se v šesti minutách dozvíte zajímavosti o tom, jak fungují sociální sítě, například, co způsobí, když dáte nějakému příspěvku váš like. https://www.facebook.com/zcaputova/videos/435668941423956

 

v Třetím a posledním tipem je kniha slovenské autorky Slávky Kubíkové s názvem Klub nerozbitných dětí. Kniha je přeložena do češtiny a je vydaná v roce 2020. Kniha Klub nerozbitných dětí je o hledání obyčejného dětského štěstí v době tabletů, mobilů, počítačů. Najdete v ní sedm věcí, které pomohou dětem přežít v moderní době. Je to vlídná a velice konkrétní kniha, která se trefuje do dnešní úžasné, ale zároveň velmi náročné a rychlé doby, aby se v ní skrze naši pomoc naučili naše děti spokojeně žít a staly se nerozbitnými.